6.9.15

RECEPT: Švestkový chia koláč

Zdravím po prázdninách! :)

Dnes nám přítelův taťka přivezl krabici švestek, tak jsem se rozhodla s nimi něco vykouzlit. Šla jsem do kuchyně bez ponětí, co vůbec budu vyrábět, ale nakonec to dopadlo dle mého parádně! A tak se s vámi prostě musím podělit o recept. :) (Není to žádná věda ani zázrak, ale je to zdravé a DOBRÉ.)

(Upozorňuju, že je to dělané v maličké troubě a ještě menším plechu, tudíž pro koláč normální velikosti se bude muset všechno vynásobit dvěma.)INGREDIENCE:
- 1 banán
- 1 vajíčko
- 1 hrnek clz mouky
- 1/4 hrnku bílé hladké mouky
- 1 vrchovatá lžíce chia semínek
- 1/2 mléka
- 2 velké lžíce medu
- asi 10 švestek
- pár kostiček tmavé čokolády
- 1 lžička kypř. prášku bez fosfátů

(nemám ani ponětí, kolik gramů to všechno bylo :D)

POSTUP:
Troubu jsem si předehřála a 170 stupňů.
Chia semínka jsem zalila uvařenou vodou, aby nabobtnala. Mezitím jsem si rozhňácala banán, přidala vajíčko a už nabobtnalá chia.
Potom jsem přisypala mouku a kypřící prášek a všechno to ještě s mlékm znovu zamíchala.
Potom jsem si nakrájela 6 švestek a hořkou čokoládu na maličký kostičky a přimíchala do těsta. Celé jsem to osladila jen medem.
Těsto jsem nalila do vymazaného plechu (pečící papír jsem zase zapomněla koupit :D) a dala do trouby.
Nakonec jsem nakrájela zbylé 4 švestky na měsíčky a ozdobila jimi vršek buchty. Jo a ještě jsem to trošíčku pockapala medem. :)

Pekla jsem to asi hodinu. :)


Chutná výborně, nahoře je křupavý a uvnitř krásně vláčný! :) 
A díky švestkám je to (pro mě) zajímavá změna. 

Mějte se krásně! 

5 komentářů:

  1. Hmm, švestková sezona v plném proudu a tento koláč vypadá fakt dobře!! :)

    OdpovědětVymazat
  2. Tak jsem si ten koláč dle tebe upekla. Panebože,díky za tento recept je výborný. Nemusela jsem rozmýšlet kam dát tunu švestek od prarodičů,ale když jsem ho upekla byl hned pryč...Musela jsem ho tedy péct dvakrát a mám natrénováno na Vánoce. Více švestkových receptů.. <3

    OdpovědětVymazat
  3. Tak jsem si ten koláč dle tebe upekla. Panebože,díky za tento recept je výborný. Nemusela jsem rozmýšlet kam dát tunu švestek od prarodičů,ale když jsem ho upekla byl hned pryč...Musela jsem ho tedy péct dvakrát a mám natrénováno na Vánoce. Více švestkových receptů.. <3

    OdpovědětVymazat